Ev Tadilatı & Dekorasyon

Ev Tadilatı, Daire Tadilatı, Komple Ev Tadilatı, Komple Tadilat, Anahtar Teslim Ev Tadilat ve Dekorasyonu, A’dan Z’ye Ev Tadilat ve Dekorasyonu.

Evlerimiz, günün yoğun iş temposunun ardından sığındığımız limanlarımızdır. Stresten uzak, huzurlu ve mutlu zaman geçirdiğimiz evlerimiz, kendimizi daha rahat hissettirecek şekilde tasarlanması ve dekore edilmesi gerekmektedir.

Bu özel mekânlarımızın tadilat dekorasyon işlerini yaptırırken, işin ehli, kaliteli ve çalışkan bir ekip ve personel ile çalışmak gerekir. RULO DECOR Ekibi olarak, bu alandaki çalışmaların ne kadar hassas ve önemli olduğunun bilincinde çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Ev tadilatını iç içe geçmiş matruşkalara benzetenler de vardır. Küçük bir alçı işi yaptırmak istersiniz, bir de bakmışsınız ki ısı yalıtımından kapı ve pencere yenilenmesine kadar gelmişsiniz. O yüzden ev tadilat işlerinizi yapmadan önce daha iyi sonuç alabilmek için bazı hususlara dikkat etmekte fayda vardır. Her şeyden önce ev tadilatı ve dekorasyon işlerinizi yaptırmadan önce beklenmedik sürprizlerle karşılaşmamak için iyi bir planlama yapmak gerekir. Doğru planlama yapıldığında, sadece başarılı bir ev tadilatı, ev dekorasyonu, ev yenileme yapmakla kalmaz, aynı zamanda bütçenizden de tasarruf etmiş olursunuz. Ev tadilatı nasıl yapılır, ev tadilatı yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir sorusunu yanıt arayanlara şunlara tavsiye edebiliriz:

EV TADİLATI YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER…
– Ev tadilatına başlamadan önce ihtiyaçlarınızı belirleyin. Durum tespiti ile hem bütçenizi ayarlamış olur hem de eksiklerinizi tek seferde yapmış olursunuz. Ayrı ayrı stres yaşamazsınız.
– Tadilat yaptıracağınız alandaki bazı eşyalarınızı paketleyip (kutu ya da poşete koyarak)  başka odaya alırsanız, tadilat esnasındaki toz ve kirden etkilenmez. Taşınması güç büyük eşyaları ya da mobilyaları ise düzgün bir şekilde üzerlerini muşamba, naylon veya bez ile sararak korumaya olabilirsiniz.
– Ev tadilat ve yenileme işlemleri bitmeden temizliği başlamayın. Tadilat işlemleri bittikten sonra başlayın ki, boş yere yorulmayın!
– Tadilat yaptıracağınız firmayı seçerken, uzmanlığına dikkat edin. Ustalar çalışırken başında durup onları yönlendirebilir, muhtemel kötü sürprizle karşılaşmanızı engellersiniz. Ancak, bunu yaparken de, abartıp “tereciye tere satar” modunda olmayın! Onların bu işin uzmanı olduğunu da unutmayın!

Ev Tadilatı, Ev Dekorasyonu, Ev yenileme işlemlerimizi ihtiyaç durumuna göre, bazen evinizin bir kısmında ya da Komple Ev Tadilatı şeklinde yaptırabilirsiniz. Şimdi sırasıyla tadilat yapmak isteyebileceğiniz ev bölümlerine geçelim:

SALON TADİLATI VE DEKORASYONU
Evimizin en geniş alanı ve misafirlerimizi ağırladığımız mekânlar olan salonlarımız adeta yuvamızın vitrinidir. Bu yüzden salon tadilatı, salon dekorasyonu nu hem kullanışlı, hem rahat, hem de şık olmalıdır. Salonlarımız, duvarlardan aydınlatma sistemlerine, zemin kaplama malzemesinden mobilya ve koltuk takımına, aksesuarlardan perde kumaşlarına uyum içinde olmalı. Komple salon tadilatı ve dekorasyonu, uyumun yanı sıra tarzı da ev sahibine hitap etmeli ve mutlaka, özel olmalıdır.

MUTFAK TADİLATI VE DEKORASYONU
Maharetli ellerin, mideye giden yolda sanatını gösterdikleri mekânlar olan mutfaklar,  kuşkusuz evimizin en önemli alanlarını başında gelir. Bu yüzden bu mutfaklarımızın;  ihtiyaçlara göre tasarlanmış, fonksiyonel ve görsel olarak kişiye uygun, yani kullanışlı olması gerekir.
Mutfak Tadilatı, Mutfak Dekorasyonu, Mutfak Yenileme işlemlerinde kullanılacak malzemenin seçimi çok dikkat edilmelidir. Evimizin ıslak hacim alanları olan mutfaklarda kullanılacak bu malzemelerin sürekli buhar ve suyla temasta olacağını unutmamak gerekir.
Malzeme seçiminde kalitenin yanı sıra uyum ve şıklığına dikkat edilmelidir. rulodecor.com, mutfaklarınızda su yalıtım uygulamalarından mutfak dolaplarına,  mutfak tezgâhından, iç cephe boyası, tesisat ve zemin uygulamalarına, elektrik ve su tesisatı yenilemesine kadar, A’dan Z’ye mutfak tadilatı, komple mutfak tadilatı ile hizmetinizdedir.

BANYO TADİLATI VE DEKORASYONU
Evin en küçük alanlarından biri olmasına rağmen, banyo tadilatı, banyo dekorasyonu,  banyo yenilenmesi yoğun emek gerektirir. Banyo tadilatı yaparken, yuvamızın bu birkaç metre karelik alanında, elektrik tesisatı, su tesisatı, fayans,  küvet, duşakabin, klozet, lavabo, havlupan, ısıtmalı zeminleri, banyo dolabı ve zemin izolasyonunun yanı sıra kullanım ve görsellik bakımından ihtiyaca göre bazı ekstra işlemler yapılması gerekir. Banyo tadilatı işleri hakkında detaylı bilgi için RULO DECOR ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

ZEMİN DÖŞEME, ZEMİN TADİLAT UYGULAMALARI
Evinizin zamanla eskiyen zemin döşemesini yenilemek istiyorsanız, öncelikle parke,  mermer, fayans, seramik gibi kullanacağınız malzemeye karar vermelisiniz. Zeminin durumuna (ıslak zemin mi, kuru zemin mi) ve bütçenize göre bu tercihi yapabiliriniz. Zeminde kullanılacak uygun malzeme seçimini Ev Tadilat ustası, Tadilat Firması yetkilileri ile yaptıktan sonra, malzemenin seçimine geçebilirsiniz. Daire girişleri ve holler, balkon,  mutfak ve banyo ve tuvaletler ıslak zeminler olduğu için suya mukavemetli ve sert  kaymayan mermer, granit  vb., kalebodur, seramik, fayans gibi  zemin kaplama  malzemeleri tercih edilebilir. Odalar ve salonda hem şık hem de kolay temizlenebilen aynı zamanda dayanıklı olan masif parke, lamine parke vb. zemin kaplamaları kullanılabilir.

ELEKTRİK TESİSATI YENİLEME
Komple ev tadilatı, komple daire tadilatlarında eskiyen tüm elektrik tesisatı yenilenmelidir. Elektrik tesisatı yenilenirken, prizler ve anahtarlar değiştirilmelidir. Telefon kablolarının bina girişinden daire içine kadar yenilenmesi de ses ve internet bağlantısının kalitesi için önemlidir. Ev ve dairenizdeki elektrik tesisatı yenileme işlemi ile ileride çıkabilecek muhtemel arızaların önün geçerken, yuvanızı daha güvenli hale getirmiş olursunuz. Ayrıca elektrik tesisatı yenileme işlerini tadilat sırasında yaparak elektrik tesisatı yenileme maliyeti, elektrik tesisatı maliyetinizi düşürmüş olursunuz.

SU TESİSATI YENİLEME
Komple ev tadilatı yaparken, uzun süre kullanıldığı için eskiyen banyo ve mutfak tesisatı, su tesisatı, kalorifer sistemleri tesisat yenileme işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Su saatinden başlayarak tüm sıcak ve soğuk su musluklarına kadar uzanan su tesisatı sisteminin yenileme uygulamasında sağlık açısından standartlara uygun plastik borular kullanılmalıdır. Uygulama bitirilmeden önce sızıntılara karşı testler yapılmalıdır.

TAVAN UYGULAMALARI
Komple daire tadilatı, komple ev tadilatında ihtiyaca ve talebe göre, tavanlarda alçıpan, asma tavan, barisol, katonpiyer vb. dekorasyonu tamamlayıcı ürünler kullanılabilir. Beyaz tavan boyası ile uygulama sonlandırılır.

İÇ CEPHE BOYA BADANA İŞLERİ
İç cephe boya uygulaması öncesi çevrenin ve yerlerin kirlenmesi için koruma naylonu maskeleme bandı ile zemine yapıştırılır. Eski yüzeylerin kabarmış kısımları raspa ve spatula ile kazınarak temizlenmelidir. Çukur, düşük ve delikli yüzeyler alçı tamiri ile düzeltilmeli ve tamir edilen kısımlar zımparalanmalıdır. Boya yapılacak zeminin kuru olmasına dikkat edilmeli, eğer yüzey kuru değil ise kurutma işlemi yapıldıktan sonra iç cephe boya uygulamasına başlanmalıdır.

KAPI VE PENCERE UYGULAMALARI
Komple ev tadilatı,  daire tadilatı yaparken, eskiyen ve yıpranan kapı ve pencerelerin onarım imkânı varsa onarılmalı, eğer değiştirilmesi gerekiyor ise değiştirilmelidir.
Pencerelerde, ısı yalıtımı sağlayacak şekilde ısı camlı pvc, ahşap veya alüminyum doğramalar ile değiştirilmelidir.
Komple ev tadilatı yaparken, tüm oda kapıları dekorasyona uygun olarak yenilenmelidir. Daire giriş kapısında ise daha güvenlik sebebiyle çelik kapıların tercihi edilmesinde fayda vardır.

    Evinizdeki dekorasyonun modası mı geçti? İşyeriniz eskisi kadar dikkat çekmiyor mu? Rulo Dekorasyon, yaşam alanlarınızı baştan sona yeniliyor. Modern iç mimarinin ve modanın bütün gereklerini kusursuz bir ustalıkla uygulayan firmamız; size ferah ve büyüleyici bir mekâna sahip olma imkânı veriyor. Sizin için yapabileceklerimizi öğrenebilmek için hemen bizi arayın.

    ×